Informace k typovým domům na klíč

NABÍDKA TYPOVÝCH DOMŮ ZDE:  https://michalhromas.cz/domy-na-klic

Úprava dispozice typových domů

Typovou studii vám upravíme dle vašich potřeb, posuny oken dveří příček jsou zdarma.

Dům můžete zvětšit nebo zmenšit stejně tak i měnit typ střechy či cokoliv přidat nebo odebrat.

Z typových domů si vytvoříte individuální řešení šité na míru právě pro vás.  

Vlastní návrh domu 

Máte vlastní návrh nebo vás zaujal jiný dům?

Pošlete nám jej, naše projekční kancelář vám zpracuje studii domu včetně přesné kalkulace,

poskytne zdarma konzultaci a případně doporučí vhodné prvky na doplnění.

Popis nemovitosti

 CERTIFIKOVANÁ TECHNOLOGIE VÝSTAVBY DOMŮ

Celostěnové  panely jsou vyráběny ve výrobní hale za pomocí současné moderní technologie. Panely splňují podmínky certifikace, a to jak zákonné, tak certifikace dle dokumentu národní kvality. Celkový proces od samotného návrhu, přes výrobu až po montáž spadá pod přísnou kontrolu Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského (VVÚD). Celostěnové panely jsou aplikovány jak do nízkoenergetických, tak i pasivních dřevostaveb. 

Spodní stavba a přípravy staveniště

Kotvení horní stavby domu je prováděno do základové desky. Díky možností realizace sendvičového provedení základové desky, a tím vhodnějším umístění hydroizolace, jsme schopni řešit i bezbariérové realizace našich domů především s ohledem na vstup do domu a upraveným okolním terénem. Zakládání staveb je možné i ve svažitém terénu. 

Konstrukční panelový stěnový systém, fasáda a izolace

Konstrukční panelový systém poskytuje při realizaci dřevostaveb značné výhody oproti jiným typům. Díky výrobě ve výrobní hale jsou jednotlivé prvky velmi přesné a především kompletace jednotlivých materiálů je prováděna za stálých teplotních podmínek. Montáž domu je díky prefabrikaci přesná a přináší urychlení celého procesu výstavby. Za jeden týden je celý dům pod střechou a mohou plynule navazovat všechny dokončovací práce. 

Střecha a krytina

U našich domů realizujeme všechny typy střech, nejrozšířenější jsou pultové a vazníkové střechy. Příhradové vazníky u těchto typů střech významným způsobem napomáhají celkovému provedení. Díky samonosné konstrukci jsme tak schopni překonávat velké rozpony bez nutného použití ztužujících vnitřních stěn. Příhradové vazníky umožňují také řešit pochozí půdní prostor, který je často využíván u sedlových a valbových střech s vyšším sklonem. Střešní krytiny využíváme nejrůznějších typů, jejich výběr dokresluje celkové architektonické provedení stavby. Nabízíme betonové, pálené, plechové a stále častěji využívané krytiny z měkčeného PVC, které poskytují mimořádnou životnost. 

Vnitřní stěnový systém

Vnitřní stěny rozdělujeme na nosné, ztužující, dělící a instalační. Štíhlost vnitřních stěn přináší velkou úsporu zastavěné plochy. Na 100m2 zastavěné plochy získáváme o cca 6m2 více podlahové plochy než u běžných jiných konstrukcí. Některé stěny jsou kompletně montovány až na stavbě, což přináší ještě přesnější řešení detailů, které by se formou prefabrikace jen stěží realizovali. Díky montáži až na staveništi je možné v konstrukcích vytvořit různé niky nebo vestavné úložné plochy. Tyto prvky jsou stále častěji využívány v dnešních stavbách. 

Podlahy a vytápění

Lité betonové podlahy v kombinaci s podlahovým elektrickým vytápěním jsou považovány za top prvek při řešení dřevostaveb. Díky umístění podlahového vytápění pod suchou betonovou směs v tl. 50 mm vzniká v celé podlahové ploše celoplošná akumulační deska. Tento typ kombinace vytápění a skladby podlahové konstrukce přináší uživatelům dřevostaveb obrovské výhody - od nákladů spojených na vytápění až po komfort a pocit při pobytu v dřevostavbách. Přitom náklady na vytápění běžného rodinného domu se pohybují kolem 15.000 za rok. Regulace vytápění je uživatelsky nenáročná a umožňuje například budoucí rozšíření o fotovoltaiku nebo jiné technologie od předokenních žaluzií až po elektronického vrátného či zabezpečovací systém. 

Koupelny a sanita

Specifikace koupelen probíhá u našich partnerských studií, díky tomu jednáte se specialisty, kteří vám velmi rádi poskytnou cenné informace a poradí, jak nejlépe vybrat veškeré doplňky do vaší koupelny. Dnešní dřevostavby umožňují řešit bezvaničkové provedení sprchových koutů, závěsné toalety, atd. Předností našich dřevostaveb je možnost obkladů a dlažeb formou velkoformátových obkladů např. 60X60 cm. Na základě vašeho výběru vám naše partnerská studia vyhotoví přesné vizualizace, které vám ještě lépe nastíní finální provedení vaší koupelny. 

Doplňky dveře, kování a další

Než jde dům do výroby, společně specifikujeme veškeré doplňky, které jsou nutné pro finální provedení domu. Vybíráte od podlahové krytiny, přes typ dveří, barevnost oken, parapetů až po všechny prvky viditelné na fasádě. Nabízíme i možnost řešit výběry kuchyně, nábytku a často požadovaných šatních programů od našich partnerů. Našim cílem je vám poskytnout maximální komfort při realizaci stavby tak, aby celý proces byl pro vás zábavou a vše jste si užívali.

Fotogalerie

Průběh stavby - od myšlenky k předání domu

Od výběru domu, přes zpracování projektové dokumentace a vyřízení stavebního povolení až po montáž domu vám budeme nápomocni. Dostanete od nás podklady ke konzultaci na stavebním úřadě, pro financování úvěrem a dopředu budete přesně vědět cenu domu. Všechny konzultace od nás máte zdarma. 

VÝBĚR – domu

Seznámíme vás s celým postupem. Obdržíte od nás kalkulaci a studii domu.

ÚPRAVA – dispozice

Zde pro vás zpracujeme přesné stavební výkresy (objednáváte si projektovou dokumentaci).

ZÁVAZNÉ - objednání projektu

Podepíšeme rezervační smlouvu – tím si objednáte vypracování projektové dokumentace a ukotvíte se platný cenový model.

VYŘÍZENÍ - stavebního povolení

Obdržíte projekt a můžete zahájit stavební řízení. Dále vás bude čekat specifikace domu.

SPECIFIKACE – koupelen

Z našeho partnerského studia vás kontaktují a domluvíte si společně termín ve studiu nejbližšímu vašemu bydlišti.

SPECIFIKACE - kuchyně a nábytku

S naším dodavatelem kuchyně společně vytvoříte návrh. Pokud budete mít vlastní kuchyni, dodáte nám technické výkresy.

KONEČNÁ – specifikace

S naším specialistou vybíráte konkrétní materiály do vašeho domu – podlahové krytiny, rozmístění zásuvek a vypínačů, barvu fasády atd.

SMLOUVA - o dílo

Znáte konečnou cenu domu, máte stavební povolení a můžete tedy podepsat smlouvu o dílo, kde stanovíme termín montáže.

VÝSTAVBA – základů

Během doby, co se váš dům připravuje ve výrobě, zahajujeme stavbu základové desky. Řešíte přípojky inženýrských sítí.

MONTÁŽ – domu

Zahajuje se montáž horní stavby a následné dokončovací práce na domu na klíč. Stavba je předána a vy si užíváte bydlení.

Kontaktní formulář